כשמה כן היא. מדובר בעמותה לא ממשלתית ללא מטרות רווח ששמה לעצמה כמטרה לקדם את הזכויות הרפואיות של כל האנשים השוהים בישראל, ללא הבדל במעמד חוקי. העמותה רואה זאת זכות שחובה על כל אדם לקבל ושליחות חשובה.

העמותה מספקת עזרה רפואית מאבחון ועד טיפול במרפאות השונים של העמותה. בנוסף, העמותה מבצעת מאבקים חברתיים ומשפטיים מול המדינה תוך ניסיון להביא לשינוי המדיניות בישראל אשר מפלה ופוגעת בזכויות הרפואיות של אוכלוסיות כמו אלו של העובדים הזרים אשר מצבם החוקי והחברתי בעייתי גם כך.

בנוסף, העמותה דואגת לייצג את הפונים אליה אל מול הגופים הממשלתיים השונים תוך שמירה על זכויותיהם הרפואיות בתהליך. עבודת העמותה מתחברת עם המגמה שלה להתעסק בסוגיות של זכויות אדם גם בשטחים שמחוץ לקו הירוק, והם עובדים יחד עם ארגוני זכויות אדם אחרים בנושא זה. העמותה גם מספקת שירותי מרפאה ניידת מחוץ לקו הירוק.

כתובת המרפאה הפתוחה של העמותה: רח' ברוך ספיר 4, יפו, בקומת הקרקע.

טלפון המרפאה: 03-5133120

פקס המרפאה: 03-6873029

אימיילים למנהלת שרון ברנט בנושאים הקשורים למרפאה הפתוחה: sharonb@phr.org.il

כתובת העמותה: דרור 9, יפו, 68135

טלפון העמותה: 03-5133100

פקס העמותה: 03-6873029

אימייל העמותה: mail@phr.org.il

אתר העמותה ובו פרטים על הפעילות השוטפת של הארגון בנושאים שונים, כולל מידע רב על הסוגיה של הסכסוך הישראלי-פלשתינאי: http://www.phr.org.il

נושאים חשובים


זכויות עובד זר

בישראל מוגנות זכויות עובד זר כמו זכויות עובד רגיל, ולכן כל עובד זר המועסק בישראל (עם/ללא אשרת עבודה) זכאי למגוון זכויות.

לקריאה נוספת

היתר העסקה

אדם שאינו אזרח או תושב הארץ מוגדר בחוק כעובד זר, והעסקתו דורשת היתר העסקה לעובד זר הניתן על-ידי יחידות הסמך לעובדים זרים.

לקריאה נוספת

העסקת עובד זר לא חוקי

העסקת עובד זר באופן לא חוקי, בכל מדינה, יכולה לגרור צעדים קשים נגד המעסיק. גם בישראל, ישנן לא מעט תקנות נגד עניין זה, שיכולות להיות משמעותיות מאוד.

לקריאה נוספת

משטרת ההגירה

מינהלת ההגירה (הידועה גם בשם יחידת האכיפה לזרים) הוקמה בשנת 2002 מתוקף החלטת הממשלה, מאחר ובאותה תקופה הגיע מספר העובדים הזרים בארץ למעל 400,000.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

עובדים זרים

כל הזכויות שמורות © 2013-2024