לעובד זר יש יתרון יחסי מובהק קודם כל כאשר הלקוח (הקשיש הסיעודי) מביע את דעתו הברורה והחד משמעית כי רצונו להשאר בביתו ואכן, ככל שניתן, הסביבה הביתית והמוכרת עשויה להיות המתאימה והראויה ביותר לטיפול בקשיש.

ככלל, לעובד זר יתרון כאשר הקשיש אינו נחשב לסיעודי קשה, הזקוק לתמיכה רפואית וסיעודית אינטנסיבית, או כאשר אין סכנה כי הוא עלול לפגוע או לסכן את עצמו וסביבתו (לדוגמה - חולה אלצהיימר העלול לברוח מהבית).

כאשר יש בני משפחה אשר תומכים בקשיש, גם אז יש לעובד זר יתרון מובהק.

כמובן שחייבת להיות התאמה בין הקשיש הסיעודי, הרקע שלו, רצונותיו וצרכיו, למול הרקע והיכולות של העובד הזר.

חשוב להבין שקיימת דינמיקה עדינה ושברירית בין מצבו של הקשיש, ויכולתו של העובד הזר לתת מענה ראוי. חשוב להיות עם היד על הדופק ובעת הצורך לקבל החלטות בהתאם.

ברבן: ייעוץ לבחירת בתי אבות ודיור מוגן

מחפשים בית אבות להורים? ברבן יסייעו לכם לבחור בית אבות או דיור מוגן ללא תשלום.

קבלו החלטה מושכלת ונבונה, המבוססת על הניסיון המקצועי של ברבן משנת 1999.

054-425-2172

baraban.co.il

נושאים חשובים


זכויות עובד זר

בישראל מוגנות זכויות עובד זר כמו זכויות עובד רגיל, ולכן כל עובד זר המועסק בישראל (עם/ללא אשרת עבודה) זכאי למגוון זכויות.

לקריאה נוספת

היתר העסקה

אדם שאינו אזרח או תושב הארץ מוגדר בחוק כעובד זר, והעסקתו דורשת היתר העסקה לעובד זר הניתן על-ידי יחידות הסמך לעובדים זרים.

לקריאה נוספת

העסקת עובד זר לא חוקי

העסקת עובד זר באופן לא חוקי, בכל מדינה, יכולה לגרור צעדים קשים נגד המעסיק. גם בישראל, ישנן לא מעט תקנות נגד עניין זה, שיכולות להיות משמעותיות מאוד.

לקריאה נוספת

משטרת ההגירה

מינהלת ההגירה (הידועה גם בשם יחידת האכיפה לזרים) הוקמה בשנת 2002 מתוקף החלטת הממשלה, מאחר ובאותה תקופה הגיע מספר העובדים הזרים בארץ למעל 400,000.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

עובדים זרים

כל הזכויות שמורות © 2013-2024