כאשר הקשיש נמצא בביתו נטל הטיפול בו ואחריות למצבו הכולל היא בדרך כלל על בני המשפחה. גם כאשר אנו מאצילים את הטיפול בקשיש לידי מטפלים או עובדים זרים עדיין האחריות הכוללת היא על בני המשפחה.

הנטל על בני המשפחה המטפלים בקשישים, גם אם הם עצמאיים בתפקודם הוא גדול, כל שכן אם מצבו הקוגניטיבי והתפקודי של הקשיש הוא ירוד.

למרבית הצער במקרים לא מעטים דווקא המטפלים קורסים תחת העומס דבר שכמובן לא תורם לאיכות חיי הקשיש לו הם דואגים. מסיבה זו יש לנהל בתבונה את הטיפול בקשיש ולהקדיש תכנון ומחשבה למצבם ולרווחתם של המטפלים בקשיש - בן/בת הזוג, ילדים, המשפחה ככלל, המטפלים הסיעודיים וכו.

בדומה לתוכניות שונות המפרטות הטיפול בקשיש חובה להכין תוכנית אשר מטרתה הקלת העומס על המטפלים. תוכנית שכזו עשוייה לכלול חופשות – נופשונים הן למטפל הסיעודי ואו לקרוב המטפל.

חשוב שבן המשפחה יתפנה לעסוק גם בתחומי ענין אחרים, ולא רק הטיפול בהוריו. חייב להמצא איזון אופטימאלי בין האילוצים השונים, איזון טוב הוא כזה שיבטיח טיפול מירבי בקשיש כמו גם שמירת בריאותם ואיכות חייהם של אלו הדואגים לו.

נושאים חשובים


זכויות עובד זר

בישראל מוגנות זכויות עובד זר כמו זכויות עובד רגיל, ולכן כל עובד זר המועסק בישראל (עם/ללא אשרת עבודה) זכאי למגוון זכויות.

לקריאה נוספת

היתר העסקה

אדם שאינו אזרח או תושב הארץ מוגדר בחוק כעובד זר, והעסקתו דורשת היתר העסקה לעובד זר הניתן על-ידי יחידות הסמך לעובדים זרים.

לקריאה נוספת

העסקת עובד זר לא חוקי

העסקת עובד זר באופן לא חוקי, בכל מדינה, יכולה לגרור צעדים קשים נגד המעסיק. גם בישראל, ישנן לא מעט תקנות נגד עניין זה, שיכולות להיות משמעותיות מאוד.

לקריאה נוספת

משטרת ההגירה

מינהלת ההגירה (הידועה גם בשם יחידת האכיפה לזרים) הוקמה בשנת 2002 מתוקף החלטת הממשלה, מאחר ובאותה תקופה הגיע מספר העובדים הזרים בארץ למעל 400,000.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

עובדים זרים

כל הזכויות שמורות © 2013-2024