הציוד שכל עובד זר חייב לדעת להפעיל עם קשישים סיעודיים

בעשורים האחרונים עובדים זרים הפכו למטפלים העיקריים של קשישים סיעודיים והם מלווים אותם לאורך כל שעות היממה, תוך שמסייעים להם לבצע פעולות שונות ומגוונות. קשישים סיעודיים אינם תמיד ניידים או עצמאיים, לכן לא פעם העובדים הזרים המטפלים בהם, נדרשים להרים אותם ממקום למקום. פעולה זו ודומות לה עשויות לגרום לפציעה כתוצאה ממאמץ היתר הכרוך בהרמה וגם מסכן את בטיחותם של הקשישים.

כדי להקל על הטיפול בקשישים כיום יש לא מעט עזרים. חלקם מיועדים לשפר את הניידות, בעוד שאחרים מסייעים לטפל בקשישים בזמני שגרה וחירום.

מנוף סיעודי

הציוד המיועד לטיפול בקשישים סיעודיים באמת מגוון ונותן מענה לסוגים שונים של צרכים. כאשר מדובר בהרמת הקשישים ממקום למקום, אין ספק כי מנוף סיעודי לקשישים הופך את החיים להרבה יותר פשוטים ומקל על הטיפול במידה משמעותית. מנוף סיעודי הופך את הרמת והזזת הקשישים לפעולה בטוחה וקלה יותר. שכן מכשירים אלו יכולים להפחית את העומס הפיזי על המטפלים ולמזער את הסיכון למטופלים.

ישנם סוגים שונים של מנופים אשר מסייעים לקשישים ולמטפלים שלהם בדרכים שונות. יש מנופים אשר יכולים לעזור לקשישים להיכנס ולצאת מהמיטה, או להיכנס לבריכה או לאמבטיה, כאשר עליכם לבחור את הטכנולוגיה הרצויה בהתאם לעזרה הנחוצה לכם. מעבר לכך, מנופים שונים מעוצבים בצורה שונה. ישנן יחידות עצמאיות, יש יחידות על גלגלים שאפשר לשנע ממקום למקום, ישנם מנופים אשר מותקנים על הקיר או התקרה, כאשר המגוון הרחב מאפשר התאמה לצרכי המשתמשים והחלל.

מעליות ומעלונים

אם גרים בבית עם קומות או מפלסים, אפשר לשפר את הניידות של הקשישים באמצעות מעלון או מעלית ביתית. ישנם סוגים שונים של מעליות ומעלונים ביתיים, כך שתוכלו לבחור את הדגם שייתן מענה מותאם אישית עבור הצרכים שלכם, כמו גם עבור הגדרות החלל.

לא כל המעליות הביתיות זקוקות לפיר, מה שמעניק הרבה יותר גמישות בהתקנתן. ישנם גם מעלונים שניתן להתקין על גרם המדרגות, על מנת שהקשישים יוכלו לשבת עליהם ולעבור בין קומות הבית בקלות. מעלונים ומעליות מסייעים למטפלים אשר אינם צריכים לתמוך בקשישים או לחלופין להרים אותם ממקום למקום, ותורמים המון גם לקשישים עצמם, אשר אינם צריכים להיות תלויים במטפלים שלהם, ויכולים להתנייד ברחבי הבית בעצמאות גדולה יותר.

ציוד חירום

קשישים סיעודיים רבים סובלים ממחלות כרוניות, ולכן בכל בית צריך להיות ציוד חירום אשר מאפשר להציע עזרה ראשונה כאשר מתמודדים עם מצבי חירום רפואיים שונים עד לבוא עזרה מקצועית. כאשר מדובר בקשיש סיעודי כל שניה חשובה, לכן ציוד רפואי הנו הכרחי, ועל המטפלים לדעת להפעיל אותו בצורה יעילה ומהירה.

לאחר הכשרה קצרה, המטפלים ילמדו לעבוד עם הציוד המתאים, הטיפול בקשישים יהפוך למיטבי ובטוח הרבה יותר, ועל הדרך ימנע מהמטפלים עצמם להישחק. וכמובן שעם מגוון כל כך רחב של אמצעי טיפול, תוכלו לבחור ציוד בהתאמה אישית למצבו של הקשיש.

 

נושאים חשובים


זכויות עובד זר

בישראל מוגנות זכויות עובד זר כמו זכויות עובד רגיל, ולכן כל עובד זר המועסק בישראל (עם/ללא אשרת עבודה) זכאי למגוון זכויות.

לקריאה נוספת

היתר העסקה

אדם שאינו אזרח או תושב הארץ מוגדר בחוק כעובד זר, והעסקתו דורשת היתר העסקה לעובד זר הניתן על-ידי יחידות הסמך לעובדים זרים.

לקריאה נוספת

העסקת עובד זר לא חוקי

העסקת עובד זר באופן לא חוקי, בכל מדינה, יכולה לגרור צעדים קשים נגד המעסיק. גם בישראל, ישנן לא מעט תקנות נגד עניין זה, שיכולות להיות משמעותיות מאוד.

לקריאה נוספת

משטרת ההגירה

מינהלת ההגירה (הידועה גם בשם יחידת האכיפה לזרים) הוקמה בשנת 2002 מתוקף החלטת הממשלה, מאחר ובאותה תקופה הגיע מספר העובדים הזרים בארץ למעל 400,000.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

עובדים זרים

כל הזכויות שמורות © 2013-2024