העסקתם של עובדים זרים במדינת ישראל הוא חלק בלתי נפרד מן הנוף הכלכלי של מדינתנו הקטנה, והוא צבר תאוצה כל שכן בעשורים האחרונים ובהם חקלאים, גופי סיעוד ומפעלים נסמכים יותר ויותר על כוח עבודה זר מגיע ארצה.

כיום במדינת ישראל ישנם עשרות אלפי עובדים זרים מלאומים שונים לרבות תאילנד, הפיליפינים וסין וכן מדינות דוגמת רומניה ואוקראינה אשר עובדים בתחומיה ומהווים מנוף בולט בכלכלתה.

העסקת עובדים זרים הינה נושא המפוקח בקפידה על-ידי מדינת ישראל, וכפועל יוצא מכך, הרי שהיא גם מביאה עמה רגולציות שונות זאת לרבות היבטי מיסוי אותם מוטב שהמעסיקים יכירו באופן מעמיק וקפדני.

חובותיו הכלליות של המעסיק

מעסיק המבקש להעסיק תחתיו עובד או עובדים זרים, נדרש להמציא את האשרות לרישיון הבאתם של עובדים זרים ארצה.

תחיקות דיני העבודה הקיימות במדינת ישראל מכירות במעמדם המוחלש של העובדים הזרים, ופועלות על מנת להבטיח את השמירה על זכויותיהם.

על מעביד המבקש להעסיק עובד זר, לערוך את ההתקשרות הראשונית עמו בחוזה העסקה תוך שהחוזה מנוסח בשפת אמו של העובד הזר. העסקה בחוזה בשפה אחרת, הרי שהוא איננו תקף ומעמיד את המעביד בפני סנקציות וענישה.

כמו-כן, בהתאם לסוג העבודה, הרי שהמעביד עשוי להידרש לספק לעובד הזר מגורים בתנאים הולמים.

לצד זאת, על המעביד לבטח את העובדים הזרים שכן הם אינם מבוטחים באופן אוטומטי כמו אזרחי מדינת ישראל.

חובות המס של אדם המעסיק עובדים זרים

מדינת ישראל פועלת להבטיח את זכויותיהם של העובדים הזרים במדינת ישראל, וכך גם נובעות מן הדבר החובות של המעבידים כלפי המדינה, בין היתר באמצעות מיסוי.

בעת שהמעסיק משלם את שכרו את העובד הזר, הרי שעליו לדווח על תשלום השכר אל הרשויות, וכפועל יוצא מכך לנכות את המס הנדרש מתוך שכר העובד.

העסקה של עובד זר באופן שחור שאיננו מדווח לרשויות, הרי שהוא בגדר עבירה פלילית על החוק אשר חושפת את המעביד ולעתים אף את העובד לענישה מחמירה.

על-כן, גם כאשר בוחרים להעסיק עובדים זרים, בין אם מטעמי הכרח ובין אם מטעמים כלכליים, מוטב יהיה להתייעץ עם איש מקצוע דוגמת רואה החשבון של העסק הבקיא במספרים ובניהול הספרים של בית העסק, ושיכול להתוות את הדרך אל עבר המלצות ברורות ונהירות באשר להתנהלות הפיננסית של המעביד.

מדרגות מס לעובדים זרים

חשוב להדגיש כי עובדים זרים נדרשים לתשלום מס הכנסה בדיוק כמו עובדים ישראליים מקומיים.

בדומה לכך, לעובדים זרים ישנן מדרגות מס הנגזרות מגובה שכרם, ושעליהן ניתן להתעדכן באתר רשות המיסים. 

רואה החשבון של בית העסק או יועץ מס, יוכלו לסייע רבות בהתנהלות המס אל מול הרשויות ובשילובה אל תוך התוכנית הכלכלית והפיננסית של בית העסק.

נושאים חשובים


זכויות עובד זר

בישראל מוגנות זכויות עובד זר כמו זכויות עובד רגיל, ולכן כל עובד זר המועסק בישראל (עם/ללא אשרת עבודה) זכאי למגוון זכויות.

לקריאה נוספת

היתר העסקה

אדם שאינו אזרח או תושב הארץ מוגדר בחוק כעובד זר, והעסקתו דורשת היתר העסקה לעובד זר הניתן על-ידי יחידות הסמך לעובדים זרים.

לקריאה נוספת

העסקת עובד זר לא חוקי

העסקת עובד זר באופן לא חוקי, בכל מדינה, יכולה לגרור צעדים קשים נגד המעסיק. גם בישראל, ישנן לא מעט תקנות נגד עניין זה, שיכולות להיות משמעותיות מאוד.

לקריאה נוספת

משטרת ההגירה

מינהלת ההגירה (הידועה גם בשם יחידת האכיפה לזרים) הוקמה בשנת 2002 מתוקף החלטת הממשלה, מאחר ובאותה תקופה הגיע מספר העובדים הזרים בארץ למעל 400,000.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

עובדים זרים

כל הזכויות שמורות © 2013-2024