תוכן [ הסתר ]

השאלה האם להיעזר בעובד זר או להיעזר במוסדות לגיל הזהב הנה שאלה חשובה בעיקר בעבור הילדים שכעת מגדלים את הוריהם. יש יתרונות וחסרונות לכל החלטה וחשוב לדעת אילו קריטריונים יש לקחת בחשבון בטרם מבצעים החלטה כה חשובה.

שיקולי החלטה לבית אבות או עובד זר

כשמדברים על בתי אבות או על דיור מוגן מיד עולה לנגד עינינו בית חם, חברה ופעילות לשעות הפנאי. אולם כשמדברים על עובד זר עולה לנגד עינינו היתרון של הבית המוכר, הידוע והטוב.

ישנם גורמים נוספים המשפיעים על ההחלטה היכן כדאי לבלות את זמן הפרישה:

כך למשל, למצב הבריאותי השפעה ניכרת על ההחלטה. מצב בריאותי ירוד יכול להכתיב את ההחלטה באיזה בית לבחור. יש בנמצא בתי אבות לתשושים, למשל. בית מסוג זה אחראי על הלקוח הן מבחינת הרווחה שלו והן מבחינת הפיקוח הרפואי. ישנם לקוחות שדווקא מאופיינים ברמת אוטונומיות גבוהה, ולהם דווקא מתאים דיור מוגן, שם יוכלו להנות מכל העולמות, שם הם ימצאו חברה חדשה בעוד הם שומרים על עצמאות.

למידע נוסף על התאמה לדיור מוגן באתר רשת בית בכפר.

עולם בתי אבות גדל בשנים האחרונות ומציע מגוון אפשרויות דיור לשכבה הבוגרת. אולם לעתים יש לקחת בחשבון גם אפשרויות מימון. לא כל אחד יכול להרשות לעצמו מעבר לבית אבות או למסגרת דיור מוגן. על פי רוב דורשים בתים אלה משכון בית או ערבויות בסכומים גבוהים.

חשוב לבדוק מספר בתי אבות או דיור מוגן לפני שמחליטים החלטה כזו חשובה.

מנגד עומדת האופציה להעזר בעובד זר. אולם גם עיניין זה אינו פשוט. צריך אישורים חוקיים לכך, לעבור מבחנים ובדיקות ורק אז אתה זכאי לשכור את שירותיו של עובד זר זה או אחר. חשוב לשכור עובד זר שיש לו כימיה ושפה משותפת עם הלקוח. חשוב לבקש המלצות ולבצע ביקורי פתע. אולם לאחר האישורים, הבירוקרטיה והסידורים, מן הבחינה כספית, יש יתרון להעסקת עובד זר. כמו גם שהעובדה שהלקוח נמצא בביתו משכנו המוכר והידוע יכול להיות יתרון חשוב עבור הלקוח. אם המצב הבריאותי של הלקוח אינו בכי טוב, אז עובד זר אינו תמיד הפתרון האולטמטיבי.

ברבן: ייעוץ לבחירת בתי אבות ודיור מוגן

מחפשים בית אבות להורים? ברבן יסייעו לכם לבחור בית אבות או דיור מוגן ללא תשלום.

קבלו החלטה מושכלת ונבונה, המבוססת על הניסיון המקצועי של ברבן משנת 1999.

054-425-2172

baraban.co.il

נושאים חשובים


זכויות עובד זר

בישראל מוגנות זכויות עובד זר כמו זכויות עובד רגיל, ולכן כל עובד זר המועסק בישראל (עם/ללא אשרת עבודה) זכאי למגוון זכויות.

לקריאה נוספת

היתר העסקה

אדם שאינו אזרח או תושב הארץ מוגדר בחוק כעובד זר, והעסקתו דורשת היתר העסקה לעובד זר הניתן על-ידי יחידות הסמך לעובדים זרים.

לקריאה נוספת

העסקת עובד זר לא חוקי

העסקת עובד זר באופן לא חוקי, בכל מדינה, יכולה לגרור צעדים קשים נגד המעסיק. גם בישראל, ישנן לא מעט תקנות נגד עניין זה, שיכולות להיות משמעותיות מאוד.

לקריאה נוספת

משטרת ההגירה

מינהלת ההגירה (הידועה גם בשם יחידת האכיפה לזרים) הוקמה בשנת 2002 מתוקף החלטת הממשלה, מאחר ובאותה תקופה הגיע מספר העובדים הזרים בארץ למעל 400,000.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

עובדים זרים

כל הזכויות שמורות © 2013-2024