תוכן [ הסתר ]

כאשר ההורים או אחד מהם הופך לחולה סיעודי נופל נטל גדול על הילדים. אחת המשימות הקשות ביותר עבורם היא בחירת מטפלת אשר תגור בביתם ותסייע להם בכל מה שנדרש לאורך היום והלילה.

בחירת מטפלת סיעודית

הגורמים העוסקים בהשמת עובדים זרים מציעים לבני המשפחה כמה עובדות זרות כדי שיבחרו את המתאימה ביותר עבור ההורים אשר יקרים להם כל כך.

קיימים כמה פרמטרים אקוטיים שיש לבחון לפני שמחליטים על מטפלת סיעודית זו או אחרת. בני המשפחה משוחחים עם כל מועמדת, מתרשמים מהאישיות שלה, מסבירים לה את מהלך העבודה ואינטואיטיבית הם חושבים מי מבין המועמדות היא המתאימה ביותר.

אחד הצעדים החשובים שיש לבצע הוא קבלת המלצה וחוות דעת ממשפחות אשר העסיקו אותה בעבר. אם היו מרוצים מהטיפול שלה בהורים המתבגרים, אם היא אמינה, סבלנית, בעלת ידע בטיפול במבוגרים וכל מידע אשר ישפוך אור על תקופת עבודתה במשפחות השונות.

בנוסף לכך, חשוב מאד שהמטפלת תשוחח את שפתם של האנשים המבוגרים. אם הם יודעים עברית רוסית או כל שפה אחרת. חיי היום יום עם מטפלת סיעודית אשר אינה דוברת את השפה יהיו בעייתיים כיוון שהמטפלת לא תבין את בקשותיהם של המבוגרים ולכן גם לא תוכל למלא אותם.

תקשורת באמצעות הידיים או קבלת עזרה של גורמים אחרים כדי לתרגם כל דבר לא תעמוד במבחן המציאות וזה יהיה שיח של חרשים. העובדות שנמצאות כאן כבר כמה שנים יודעות בדרך כלל את המילים הבסיסיות בעברית והן ממשיכות להעמיק את הידע שלהן עם הזמן כך שהוותיקות הללו יכולות להתאים לעבודה.

דפוס ההתנהלות ביום יום

לאחר שנותרה מועמדת אחת רלוונטית יש לשוחח איתה ולהסביר על השגרה היום יומית ואת התפקידים שעליה לבצע כדי לוודא שהיא מיומנת בכל מכלול הדרישות.

  • ניקיון של הבית
  • בישול של האוכל האהוב על ההורים
  • מתן תרופות
  • עזרה בהאכלה
  • עזרה ברחצה
  • ביצוע הכביסות וסידור הפריטים בארון לאחר מכן
  • ליווי לרופא בקופת חולים
  • קבלת תרופות בבית המרקחת
  • קניית מזון על פי הרשימה
  • כל דרישה אחרת המותאמת לכל משפחה

בשיחה עם מטפלת סיעודית היא תאמר אם התפקידים השונים מקובלים עליה, או אם יש לה בעיה עם אחד הסעיפים כדי למצוא פתרון.

בני המשפחה מבקשים שהיא תמלא אחר כל הבקשות כך שיוכלו לסמוך עליה שהיא שומרת כראוי על ההורים המבוגרים, מבצעת את הבקשות האלמנטריות שלהם ומסייעת להם לחיות חיים מכובדים.

הבקשה החשובה ביותר היא שהמטפלת תהיה ערנית, שהיא תשים לב לכל שינוי או מצב בעייתי המצריך קריאה לרופא או לאמבולנס.

כמו כן מתאמים מראש את ימי החופשה, את עלות השכר וכל ההוצאות הנלוות בהתאם להנחיות של משרד ההשמה.

אם המועמדת עונה על כל הדרישות מעסיקים אותה.

נושאים חשובים


זכויות עובד זר

בישראל מוגנות זכויות עובד זר כמו זכויות עובד רגיל, ולכן כל עובד זר המועסק בישראל (עם/ללא אשרת עבודה) זכאי למגוון זכויות.

לקריאה נוספת

היתר העסקה

אדם שאינו אזרח או תושב הארץ מוגדר בחוק כעובד זר, והעסקתו דורשת היתר העסקה לעובד זר הניתן על-ידי יחידות הסמך לעובדים זרים.

לקריאה נוספת

העסקת עובד זר לא חוקי

העסקת עובד זר באופן לא חוקי, בכל מדינה, יכולה לגרור צעדים קשים נגד המעסיק. גם בישראל, ישנן לא מעט תקנות נגד עניין זה, שיכולות להיות משמעותיות מאוד.

לקריאה נוספת

משטרת ההגירה

מינהלת ההגירה (הידועה גם בשם יחידת האכיפה לזרים) הוקמה בשנת 2002 מתוקף החלטת הממשלה, מאחר ובאותה תקופה הגיע מספר העובדים הזרים בארץ למעל 400,000.

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין מוסמך או של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה

עובדים זרים

כל הזכויות שמורות © 2013-2024