הנך נמצא כאן:
עובדים זרים
»
מציאת טיפול סיעודי

מציאת טיפול סיעודי

מציאת טיפול סיעודי מתאימה להוריכם היקרים, מסתמנת כאחת מן המשימות הקשות, הן מבחינה נפשית והן מבחינה כלכלית. כל אחד מאיתנו יזדקק בשלב זה או אחר לטיפול צמוד של טיפול סיעודי. במאמר הבא, תוכלו לקבל מידע מקיף וטיפים בנושא מציאת טיפול סיעודי מתאימה להוריכם.

לאילו חולים ניתן להגיש סיוע סיעודי?

באופן כללי, ניתן להבחין בין מספר סוגים של מטופלים הזכאים לפי חוק הסיעוד לעזרה צמודה של טיפול סיעודי והם הבאים:

 • מטופלים עצמאיים – מטופלים אלו, לרוב פונים לאלטרנטיבה של מגורים בבית אבות או דיור מוגן פרטי, המעניק להם חברה וסיוע רפואי סיעודי בסיסי במידה וידרשו לו.
 • מטופלים תשושים – אלו הם מטופלים אשר זכאים למגורים בבית אבות מטעם משרד העבודה והרווחה.
 • מטופלים סיעודיים – אלו הם קשישים הסובלים ממחלות שונות ומרותקים למיטתם וזקוקים לשירותי סיעוד צמודים של מטפלת, בגין מחלות פרקים, מחלות עיניים, נכות, סרטן, טרשת נפוצה, אוסטיאופורוזיס, שבץ מוחי, אוטיזם, פיגור, פרקינסון ועוד.
 • מטופלים תשושי נפש – אלו הם קשישים הסובלים מדמנציה, אלצהיימר, דיכאון ועוד וזקוקים לסיוע של מטפלת או מטפל סיעודי צמוד.

לאילו גורמים ניתן לפנות בכדי לאתר טיפול סיעודי?

אם ברצונכם לאתר טיפול סיעודי אמין, מנוסה ומקצועי, אנו ממליצים לכם לפנות אל חברות המתמחות במתן שירותי סיעוד וטיפול לקשישים וחולים. לחברות אלו הידע והכלים המקצועיים לייבוא, השמה והתאמה נכונה של מטפלות ומטפלים סיעודיים למטופלים השונים. כאמור, תוכלו גם לחפש מטפלת פיליפינית בצורה עצמאית, לפי מאגרי כוח אדם של מטפלים סיעודיים הנמצאים באתרים אינטרנטיים, אולם חשוב לציין כי בדרך זו לא תקבלו את הסיוע המקיף הכרוך בטיפול הבירוקרטי בכל הניירת הדרושה לאיתור מטפלת זרה מתאימה.

על הליך הבאת מטפל סיעודי זר

הליך הבאת מטפלת זרה או מטפל זר הינו הליך מורכב וכרוך בבירוקרטיה רבה. לרוב, ההליך מורכב מן השלבים הבאים:

 • הגשת טופס תביעה לחוק הסיעוד או לביטוח לאומי.
 • הגשת בקשה ותשלום אגרה למען קבלת היתר להעסקה של מטפל זרה אל יחידת הסמך.
 • עם קבלת האישור, עליכם לגשת עם הטפסים והאישורים השונים למשרד הפנים ולשלם את האגרה על סך של 160 שקלים.

על תנאי השכר של המטפל הזר

החוק קובע כי תנאי השכר להעסקת מטפל או מטפלת זרה הינם כדלקמן: משכורת חודשית בגובה המצוין בזכותון העובד הזר, דמי כיס שבועיים על סך 50 ₪, תשלום נסיעות, תשלום ביטוח עובד זר בגובה 1.3 דולרים ליום, תשלום ביטוח לאומי המוגש פעמיים בשנה בגובה של שני אחוז מן המשכורת של מטפלת.

הקריטריונים לבחירת טיפול סיעודי מתאים

מעוניינים להעסיק טיפול סיעודי צמוד אך לא יודעים כיצד? במדריך שלפניכם תוכלו לדעת את כל הקריטריונים הנחוצים לבחירת טיפול סיעודי מתאים להוריכם.

 • שפה – תקשורת היא פרמטר חשוב, לכן אנו ממליצים לכם לבחור מטפל סיעודי המדבר בשפתו של המטופל כך שהם יוכלו להבין נכונה אחד את השני.
 • גיל מטפלת – אנו ממליצם לכם לבחור מטפל שהוא לא מבוגר מדי ולא צעיר מדי, על מנת שתהיה לו המחויבות האישית והכוח הנפשי והפיזי לטפל בקשיש.
 • הכשרה מקצועית – הכשרה סיעודית מקצועית היא קריטית לטיפול בקשיש חולה, ולפיכך חשוב מאוד לברר מהי הכשרתו של המטפל הפוטנציאלי.
 • ניסיון וותק – אנו ממליצים לכם לבחור במטפלים סיעודיים אשר טיפלו כבר בעבר בקשישים ויודעים בדיוק למה הם נכנסים ומה נדרש מהם. ככל שהמטפל הינו וותיק יותר ומנוסה יותר כך גם מקצועיותו ורמת הטיפול שלו תהיה טובה יותר. מעבר לכך, חשוב לזכור כי מדובר במקצוע שוחק, אז היזהרו מעובדים יותר מדי מנוסים.
 • המלצות – בתחום הטיפול הסיעודי, יש חשיבות גדולה להמלצות ממעסיקים קודמים המראים על אמינותה, מקצועיותה ואופייה של מטפלת. לפיכך בקשו מן המטפלים הפוטנציאליים מסמכי המלצה.
 • חיבור בין מטופל למטפל – הדבר החשוב ביותר הוא הכימיה והתקשורת הבינאישית בין המטפל למטופל, לכן אנו ממליצים לכם לבחור אך ורק בשירותיה של טיפול סיעודי המסתדרת היטב עם הוריכם, זאת בהתבסס על התרשמות אישית.
 • מצב רפואי – כמו כן, אנו ממליצים לכם לבקש כי המועמדים הפוטנציאליים יעברו בדיקות רפואיות מקיפות אשר יוודאו כי הם אינם נושאים מחלות כגון: איידס או צהבת וכי מטפלת איננה בהיריון.

לסיכום, אם אתם רוצים להבטיח את הטוב ביותר להוריכם הקשישים, הזקוקים לטיפול מסור וצמוד אנו ממליצים לכם לפנות לחברות המתמחות בשירותי סיעוד בכדי שימצאו לכם טיפול סיעודי מתאימה. ניתן למצוא רשימה כזו באתר העסקים של zap דפי זהב.

שתף תוכן זה עם חבריך!