הנך נמצא כאן:
עובדים זרים
»
טפסים ומידע שימושי

טפסים ומידע שימושי

כאן תוכלו למצוא כמה הסברים וטפסים רלוונטיים להעסקת עובדים זרים בתחומים שונים. כדאי תמיד לבדוק את הפרטים הנמצאים בדף האינטרנט של רשות האוכלוסין, ההגירה ומעברי הגבול. לא כדאי להסתבך בנושאים האלו ועדיף להתייעץ גם עם עורכי דין המתמחים בנושא אם יש סוגיה שאינכם בטוחים לגביה.

כדי לקבל היתר בשביל העסקת עובד זר סיעודי צריך לעבור כמה שלבים, לאחר שהוכחנו כי יש לנו צורך בסיעוד (כדאי לדעת שחוקית, כל אזרח שאינו שוהה בדיור מוגן או בית אבות וזקוק לסיעוד זכאי לכך). ראשית, עלינו לקבל היתר מרשות האוכלוסין, ההגירה ומעברי הגבול לגייס עובד זר למטרות סיעוד, באמצעות הטופס המצורף למטה.

לאחר מכן עלינו לגייס עובד זר תוך פנייה אל הלשכות המורשות, והצעד האחרון: קבלת אשרת עבודה על ידי פנייה אל רשות האוכלוסין, ההגירה ומעברי הגבול. מספר הטלפון הכללי של הלשכה האחראית לעובדים זרים הוא *3450.

בכל הנוגע להעסקת עובדים זרים בתחום החקלאות, גם לאחר קבלת היתר העסקת עובדים זרים נוכל להעסיק את העובדים הזרים תחת הגבלות והיתרים שונים. משרד החקלאות נותן את האישורים של באילו שטחים מותר לחקלאי להעסיק את העובדים הזרים תחתיו ואסור לו לחרוג מכך. על החקלאי המעסיק לעמוד בתנאי ההעסקה כפי שנקבעו על ידי המדינה, ולשמור על זכויות העובדים מבלי לפגוע בהן כאמצעי הפחדה או הענשה. טופס בקשת העסקת עובד זר בתחום זה ניתן למצוא בדף זה למטה.

העסקת עובדים זרים בענף התעשייה מתאפשרת עם מתן היתר מיחידת ההיתרים של רשות האוכלוסין, ההגירה ומעברי הגבול. אישור טופס זה (הנמצא למטה) דורש שהמעסיק יוכיח כי ניסה להעסיק עובד ישראלי במשרה אך הדבר לא התאפשר לו (לצורך כך יש להמציא מודעת דרושים בעיתונות בין המסמכים המצורפים).

אם אתם מבקשים להעסיק עובדים זרים במסעדות אתניות ומסעדות מעורבות, היתר זה יינתן אחת לשנה באמצעות הרשות לאוכלוסין, הגירה ומעברי גבול. גם כאן, ניתן להעסיק עובד זר רק אם תינתן הוכחה כי לא ניתן היה להעסיק עובד ישראלי (תוך צירוף מודעת דרושים לצורך כך מן העיתונות). הטופס הרלוונטי מצורף למטה.

העסקת עובדים זרים בתחומים אחרים או בענף המומחים כמו אקדמיה, רפואה, היי-טק, ספורט, אמנות וכדומה צריכה גם היא לעבור אישור של רשות האוכלוסין, ההגירה ומעברי הגבול. קישור להסברים ולטפסים של יחידת ההיתרים נמצא גם הוא למטה בדף זה.

הנה כמה טפסים שימושיים שתוכלו להיעזר בהם:

טפסים לקבלת היתר העסקה

טופס מעבר בין מעסיקים בענף החקלאות
בקשה למתן היתר להעסקת עובדים זרים בענף המסעדות האתניות-אסיאתיות
טופס בקשה לקבלת היתר להעסקת עובד זר בענף התעשייה
טופס בקשה לביצוע מבחן תלות
בקשה לקבלת היתר להעסקת עובד זר בענף הסיעוד

טפסי ביטוח לאומי לעובד זר

הצהרת מעסיק על העסקת עובד במשק בית לביטוח לאומי
בקשה לקבל גמלת סיעוד בכסף
שתף תוכן זה עם חבריך!