הנך נמצא כאן:
עובדים זרים
»
בית אבות או עובד זר

בית אבות או עובד זר

השאלה האם להיעזר בעובד זר או להיעזר במוסדות לגיל הזהב הנה שאלה חשובה בעיקר בעבור הילדים שכעת מגדלים את הוריהם. יש יתרונות וחסרונות לכל החלטה וחשוב לדעת אילו קריטריונים יש לקחת בחשבון בטרם מבצעים החלטה כה חשובה.

שיקולי החלטה לבית אבות או עובד זר

כשמדברים על בתי אבות או על דיור מוגן מיד עולה לנגד עינינו בית חם, חברה ופעילות לשעות הפנאי. אולם כשמדברים על עובד זר עולה לנגד עינינו היתרון של הבית המוכר, הידוע והטוב.

ישנם גורמים נוספים המשפיעים על ההחלטה היכן כדאי לבלות את זמן הפרישה:

כך למשל, למצב הבריאותי השפעה ניכרת על ההחלטה. מצב בריאותי ירוד יכול להכתיב את ההחלטה באיזה בית לבחור. יש בנמצא בתי אבות לתשושים, למשל. בית מסוג זה אחראי על הלקוח הן מבחינת הרווחה שלו והן מבחינת הפיקוח הרפואי. ישנם לקוחות שדווקא מאופיינים ברמת אוטונומיות גבוהה, ולהם דווקא מתאים דיור מוגן, שם יוכלו להנות מכל העולמות, שם הם ימצאו חברה חדשה בעוד הם שומרים על עצמאות.

למידע נוסף על התאמה לדיור מוגן באתר רשת בית בכפר.

עולם בתי אבות גדל בשנים האחרונות ומציע מגוון אפשרויות דיור לשכבה הבוגרת. אולם לעתים יש לקחת בחשבון גם אפשרויות מימון. לא כל אחד יכול להרשות לעצמו מעבר לבית אבות או למסגרת דיור מוגן. על פי רוב דורשים בתים אלה משכון בית או ערבויות בסכומים גבוהים.

חשוב לבדוק מספר בתי אבות או דיור מוגן לפני שמחליטים החלטה כזו חשובה.

מנגד עומדת האופציה להעזר בעובד זר. אולם גם עיניין זה אינו פשוט. צריך אישורים חוקיים לכך, לעבור מבחנים ובדיקות ורק אז אתה זכאי לשכור את שירותיו של עובד זר זה או אחר. חשוב לשכור עובד זר שיש לו כימיה ושפה משותפת עם הלקוח. חשוב לבקש המלצות ולבצע ביקורי פתע. אולם לאחר האישורים, הבירוקרטיה והסידורים, מן הבחינה כספית, יש יתרון להעסקת עובד זר. כמו גם שהעובדה שהלקוח נמצא בביתו משכנו המוכר והידוע יכול להיות יתרון חשוב עבור הלקוח. אם המצב הבריאותי של הלקוח אינו בכי טוב, אז עובד זר אינו תמיד הפתרון האולטמטיבי.

ברבן: ייעוץ לבחירת בתי אבות ודיור מוגן

מחפשים בית אבות להורים? ברבן יסייעו לכם לבחור בית אבות או דיור מוגן ללא תשלום.

קבלו החלטה מושכלת ונבונה, המבוססת על הניסיון המקצועי של ברבן משנת 1999.

054-425-2172

baraban.co.il

שתף תוכן זה עם חבריך!